Hitachi Capital Polska

HITACHI CAPITAL POLSKA BĘDĄCA CZĘŚCIĄ MITSUBISHI HC CAPITAL KUPUJE WĘGIERSKI EUROFLEET

2021-03-08

 

Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. będąca częścią Mitsubishi HC Capital zamierza przejąć węgierską firmę EuroFleet i połączyć ją z swoim oddziałem - Hitachi Capital Mobility Hungary. 23 lutego br. przedstawiciele obu spółek podpisali Umowę Sprzedaży Udziałów. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Z kompleksową ofertą i zespołem ponad 50 pracowników oraz flotą ponad 3 tys. pojazdów i bazą ok 700 Klientów, Hitachi Capital Mobility Hungary stanie się jednym z czołowych graczy wynajmu długoterminowego na Węgrzech.

 Połączenie obu firmy otwiera im dalsze możliwości rozwoju na węgierskim rynku. Dzięki unikalnej ofercie, obejmującej samochody osobowe, pojazdy dostawcze i ciężarowe, a także E-mobilność, dotychczasowi oraz nowi Klienci zyskują dostęp do komplementarnej gamy usług i produktów. Konkurencyjnych także w zakresie finansowania.

 

Dynamiczny rozwój w regionie CEE

Hitachi Capital Mobility Hungary jest oddziałem Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. (HCPL) będąca częścią Mitsubishi HC Capital, należącej do japońskiej grupy Hitachi Capital Corporation. Polska Spółka działa również w Czechach i na Słowacji. Za zakup oraz połączenie z węgierskią EuroFleet odpowiadają zespoły Hitachi Capital w Warszawie i Budapeszcie będące częścią Mitsubishi HC Capital, kierowane przez Prezesa Zarządu Erica Van Vliet.

  - Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę z akcjonariuszami spółki EuroFleet. Zarządzanie taką transakcją w tak trudnych czasach było dla nas wyzwaniem. Jesteśmy jednak przekonani, że pozyskanie tak dobrze zorganizowanej i profesjonalnej firmy przyspieszy nasze plany ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Serdecznie witamy naszych nowych kolegów z EuroFleet - mówi Eric van VIiet.

W ramach nabycia w 2020 r aktywów firmy Fraikin w regionie środkowo-wschodniej Europy, Hitachi Capital Polska będąca częścią Mitsubishi HC Capital przejęła również węgierski oddział francuskiej spółki, który specjalizuje się w zarządzaniu flotą pojazdów dostawczych i ciężarowych.

HCPL szukała na Węgrzech partnera, dzięki któremu będzie dalej rozwijać biznes lokalnie i wzmocni swoją pozycję w całym regionie. W wyniku wspólnych negocjacji wybrano EuroFleet.

Firma działa od 2008 r. i obecnie jest jednym z głównych graczy wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą samochodową. Na koniec 2020 r. flota zarządzana przez firmę liczyła około 2,2 tys. pojazdów. Prócz samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych, w ofercie EuroFleet są także usługi wynajmu samochodów kempingowych, pojazdów chłodniczych, samochodów elektrycznych oraz e-pojazdów, jak elektryczne skutery i rowery.

 

Kompleksowe usługi w jakości premium

Obydwie firmy wyróżnia wysoka jakość usług i dbałość o Klienta. Połączone spółki nadal zapewniać będą rozwiązania flotowe, koncentrując się na o bezpieczeństwie, mobilności i satysfakcji ich użytkowników.

- EuroFleet Zrt. to stabilna i odnosząca sukcesy firma, z doskonałym profesjonalnym zespołem i dużą bazą lojalnych Klientów. Naszym atutem jest podejście premium do usług flotowych. Sprzedaż Spółki była częścią strategicznej wizji EuroFleet. A Hitachi Capital będąca częścią Mitsubishi HC Capital okazała się pierwszą firmą, w której znaleźliśmy podobne zaangażowanie, zorientowanie na klienta i dążenie do stabilnej rentowności - podkreśla Tamás Csőre.

 Połączenie nie będzie odczuwalne dla Klientów. EuroFleet będzie operować nadal pod swoją marką. zespoły sprzedaży i operacji, jak i obsługi Klienta w Budapeszcie (HCMH) i Gyor (EuroFleet) zachowują dotychczasową strukturę.

- Naszą misją jest działania zorientowane na Klienta i zapewnienie mu pełnego spektrum rozwiązań mobilnych oraz kompleksowa obsługa zarządzania flotą najwyższej jakości. W najbliższej przyszłości chcemy być jednym z liderów węgierskiego rynku wśród dostawców rozwiązań mobilnych, w oparciu o wielkość floty i jakość usług - mówi László Kőszegi, dyrektor zarządzający Hitachi Capital Mobility Hungary

 

Na czele połączonej organizacji stanie László Kőszegi. Tamás Csőre założyciel, udziałowiec i dyrektor zarządzający EuroFleet będzie nadal pełnił funkcję dyrektora strategicznego i członka zarządu EuroFleet.

 

 

 

wstecz