Hitachi Capital Polska

Finansowanie floty w czasach pandemii

2021-03-15

 

Wpływ pandemii COVID-19 na naszą branżę ma podwójny wymiar. Niewątpliwie dotknęły nas ekonomiczne skutki kolejnych lockdownów i wyhamowania gospodarki. Sprzedaż samochodów w całej Europie spadła, a przedsiębiorcy są bardziej ostrożni w wyborze partnerów biznesowych i budowaniu floty. Widać to po liczbie zarejestrowanych aut w ubiegłym roku.

 

Ale koronawirus spowodował coś więcej niż tylko oszczędności. Zmienił nasze postrzeganie posiadania samochodu w ogóle. Z jednej strony auto stało się najbezpieczniejszym sposobem podróżowania (także po mieście) i wiele osób poczuło potrzebę posiadania go. Z drugiej strony kryzys ekonomiczny zniechęca konsumentów do inwestowania we własny samochód lub zmusza ich do odłożenia zakupu.

 

Zmianie ulega również postawa firm wobec samochodów służbowych, ponieważ inny jest obecnie ich sposób pracy i prowadzenia interesów. Okazało się, że bardzo dużo rzeczy można zrobić zdalnie. Dla wielu osób telekonferencje stały się najwygodniejszą opcją. Dlatego tak ważne stało się podejście indywidualne do Klienta, dokładna analiza potrzeb, czy audyt floty. To wszystko wymaga od nas szybkiej reakcji: zaproponowania elastycznych rozwiązań oraz atrakcyjnych form finansowania i przemodelowania oferty tak, by odpowiadała aktualnym potrzebom rynku.

 

W Hitachi Capital Polska będąca częścią Mitsubishi HC Capital, przede wszystkim stawiamy na indywidualne podejście do Klientów. Zarówno obecnym, jak i nowym użytkownikom proponujemy warunki finansowania pojazdów, które obniżą miesięczne koszty ich użytkowania, czy też zwiększą przepływy środków pieniężnych w firmie. Istnieje m.in. możliwości rekalkulacji i wydłużenia kontraktów wynajmu długoterminowego, wynajmu floty w okresie krótkoterminowym na czas od 1 do 24 miesięcy. Klientom, którzy posiadają już własną flotę pojazdów, oferujemy usługę Sale&Lease Back. W dobie kryzysu, kiedy przedsiębiorcy borykają się z płynnością, leasing wsteczny pozwala na uwolnienie gotówki w firmie. Można więc oczekiwać, że zainteresowanie tą usługą firm będzie rosło.

 

Pandemia dała również impuls do pozytywnych zmian w branży motoryzacyjnej. Rośnie bowiem popularność samochodów elektrycznych i hybrydowych. Podczas gdy pierwsza połowa ubiegłego roku przyniosła spadek sprzedaży tradycyjnych samochodów w Europie, o tyle pojazdy napędzane elektrycznie i hybrydy zanotowały ogromne wzrosty. Podobne zmiany można było zaobserwować również w Polsce. W HCPl szczególną wagę kładziemy na rozwój oferty w obszarze Elektromobilności. Wspólnie z Klientami budujemy ekologiczne floty, które pozwalają oszczędzać pieniądze.

 

Nieustępująca pandemia prawdopodobnie tylko wzmocni obecne trendy. Samochody będą postrzegane jako narzędzia, których należy używać, ale niekoniecznie posiadać. Wynajem długoterminowy czy leasing firmowy z pewnością nie stracą na atrakcyjności.

 

wstecz