Hitachi Capital Polska

Blog

Kobieta za kółkiem - ryzyko?

Tym razem z innej beczki, co by nie zanudzić przypadkowego czytelnika zbyt dużą ilością technicznych nowinek.

Zacznę przewrotnie – czy Waszym zdaniem kobieta za kierownicą to „skaranie boskie”?

Może i jesteśmy wiecznie roztrzepane, nie potrafimy bezbłędnie parkować, a wymuszanie pierwszeństwa to dla nas codzienność, aczkolwiek według statystyk policyjnych, powodujemy mniej wypadów, a podzielność uwagi gwarantuje nam większą koncentrację.

Czy Octavia to na pewno najlepszy wybór?

Każdy sprawny zakupowiec na pytanie „Jaki samochód służbowy w segmencie C?” bez wątpienia wymieni Octavię. Nie jest to zaskoczenie – dane sprzedażowe wskazują na wielką popularność tego modelu, a w wielu politykach flotowych jest to podstawowe auto.

Jak tanio kupić samochód służbowy?

Wszyscy zastanawiamy się jak kupić samochód w możliwie najniższej cenie. Co zrobić, żeby uzyskać korzystny rabat od dealera dla swojej firmy? Kto i na jakiej zasadzie przyznaje rabat?

Dla większości marek samochodów w Polsce schemat przedstawia się podobnie. Co do zasady im większą firmę reprezentujemy i większy potencjał zakupu samochodów do floty tym wyższe rabaty.

(…) x, y, z na rynku i w pracy…

Współczesna literatura wskazuje na cztery pokolenia, które obecnie spotykają się na rynku pracy wyznaczając tym samym trendy  i oczekiwania wobec swojego stanowiska, ścieżki kariery oraz czynników motywujących do działania.

Szkody komunikacyjne - całkowite i kradzież

Powszechnie znane jest powiedzenie, że właściciel samochodu jest dwa razy szczęśliwy z jego posiadania. Pierwszy raz, kiedy go kupuje, a drugi, kiedy sprzedaje.  Okres posiadania pojazdu to nie tylko mniej lub bardziej komfortowe przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale także szereg obowiązków związanych z posiadaniem środka lokomocji.

Dystrybucja ubezpieczeń

Bardzo ważną częścią współpracy pomiędzy firmą finansującą pojazd, a korzystającym jest ubezpieczenie pojazdu. Może on być ubezpieczany samodzielnie przez korzystającego – wówczas finansujący dokonuje analizy ogólnych warunków takiego ubezpieczenia i dopuszcza do takiego ubezpieczenia, bądź odmawia zgody. Najczęściej jednak pojazdy ubezpieczane są w pakietach oferowanych przez przedsiębiorstwa finansujące. Dzieje się tak we współpracy pomiędzy finansującym, a brokerem ubezpieczeniowym, który organizuje ochronę ubezpieczeniową pojazdów będących własnością finansującego.

Rozmowa kluczem do sukcesu

John Rockeffeler amerykański przedsiębiorca mawiał „ Sukces przychodzi dzięki otwartym uszom i zamkniętym ustom”. Stosując tą metodę mógł wyłapywać wszystkie przydatne informacje stając się najbogatszym człowiekiem w historii.

Co tak naprawdę oznacza COMPLIANCE dla organizacji?

Bez względu na to czy jesteś właścicielem firmy, kierownikiem, dyrektorem personalnym lub przedstawicielem handlowym, działasz zgodnie z regulaminem firmy lub ogólnie przyjętymi zasadami.

Słysząc wymowne compliance zastanawiamy się, co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? 

Samochody dostawcze również mogą być eko…

"Ekologiczne", "eco-friendly", "biodegradowalne", "paraben-free" – te hasła na dobre zdominowały już pewne branże gospodarki, atakują nas najczęściej wprost z półek marketów spożywczych, kosmetycznych, jak i salonów z odzieżą. Udany marketing sprawia, że "eko" nie jest już towarem luksusowym przeznaczonym dla zamożnej części społeczeństwa, ale powoli staje się standardem, jeśli chodzi o oczekiwania klientów.

Co z branżą motoryzacyjną?

O remarketingu słów kilka...

Remarketing aut poleasingowych to możliwość zakupu sprawnego technicznie auta (z udokumentowaną historią serwisową) o stosunkowo niewielkim zużyciu w bardzo korzystnej cenie. Chciałbym podkreślić, że udział w aukcjach jest bardzo prosty.

 

Wyszukaj

 

 

Kategorie

 

Autorzy