Hitachi Capital Polska

Leasing

Przejrzałeś wiele ofert, ale niestety wśród dostępnych nie ma odpowiedniej dla Ciebie? Nie musisz się martwić, bo z myślą o Tobie przygotowaliśmy niestandardowe oferty, których nie ma na rynku. Pragniesz zaoszczędzić swój czas związany z zarządzaniem flotą, a przy tym chcesz poprawić wykorzystanie parku pojazdów? Skontaktuj się z nami i powiedz, czego potrzebujesz. Indywidualne, nieszablonowe podejście to nasza specjalność!

Dla kogo?

Leasing to idealne rozwiązanie dla osób, chcących korzystać z pojazdów nie angażując cennego kapitału, który mogą wykorzystać na rozwój swojego biznesu.

Korzyści Leasingu Finansowego

Finansowo – Podatkowe

 • Oferta umowy dostosowana do indywidualnych potrzeb leasingobiorcy.
 • Leasingodawca zachowuje prawo własności do przedmiotu leasingu w ciągu całego okresu trwania umowy. Wymagania, jakie musi spełniać dotyczące gwarancji są zwykle łagodniejsze niż w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy.
 • Niższe koszty dzięki sile zakupowej.
 • Alternatywne źródło finansowania użytkowanego przez firmę majątku.
 • Koszty finansowe zmniejszone przez atrakcyjne rabaty oferowane na zakup dowolnego pojazdu.

Korzyści Leasingu Operacyjnego

Finansowo – Podatkowe
Leasing operacyjny wiąże się z wieloma zaletami dla firmy. Przede wszystkim nie jest on uwidaczniany przy bilansach rozliczeniowych, przez co firma na tym nie traci, a wręcz przeciwnie zyskuje silny wizerunek. Plan leasingu jest dostosowany do potrzeb klienta, a stałe (lub zmienne) raty pozwalają odpowiednio zaplanować budżet. HCPL gwarantuje wartość końcową samochodu, jednakże klient nie jest zobligowany do wykupu pojazdu.

Komfort, elastyczność, więcej czasu

 • Konkurencyjna oferta dzięki zapleczu finansowemu Grupy Hitachi - również w porównaniu z dużymi graczami na rynku.
 • Oszczędność czasu = niemal wszystkie formalności urzędowe, administracyjne i szkodowe bierze na siebie firma leasingowa.
 • Dostęp do pełnej gamy producentów i modeli pojazdów na preferencyjnych warunkach finansowych.
 • Wieloletnia współpraca wiąże się z brakiem nieprzewidzianych i zaskakujących kosztów. HCPL współpracuje w sposób partnerski i wspólnie z klientem wypracowuje korzystne rozwiązania.
 • Brak nieprzewidzianych kosztów.
 • Oszczędność czasu i koncentracja na rozwoju własnego biznesu.
 • Współpraca z profesjonalistami i doradztwo w cenie raty.

Leasing ma miejsce, gdy przedsiębiorca zobowiązuje się w ramach prowadzonej działalności nabyć rzecz od wyznaczonej osoby, zgodnie z warunkami umowy, a następnie oddać ją w celu użytkowania i czerpania z niej korzyści. Decydując się na leasing należy pamiętać o uregulowaniu zobowiązań finansowych w postaci rat.
Dla celów podatkowych wyróżniamy dwa rodzaje leasingu:
Leasing finansowy - z chwilą zapłaty ostatniej raty leasingobiorca automatycznie staje się właścicielem danej rzeczy, np. auta.
Leasing operacyjny - leasingobiorca ma możliwość wykupu danej rzeczy po upływie okresu umowy za określoną kwotę, ale nie musi, z niej skorzystać.

Kryterium Leasing operacyjny Leasing finansowy
Amortyzacja Obowiązek leasingodawcy Obowiązek leasingobiorcy
Okres trwania umowy Dłuższy niż 40% czasu amortyzacji przedmiotu Powyżej 12 miesięcy
Koszty uzyskania przychodu Korzystający zalicza do kosztów raty netto oraz wpłatę wstępną Korzystający zalicza do kosztów część odsetkową rat leasingowych oraz amortyzację
Podatek VAT Doliczany do rat leasingowych Opłacony z góry, wraz z pierwszą ratą
Możliwość wykupu Zależna od stawki amortyzacji i okresu wykupu Wraz z ostatnią ratą przedmiot staje się własnością korzystającego